Noskaidrots Alūksnes novada Skaļās lasīšanas čempions!

24. maijā Alūksnes novada bibliotēkā pulcējās deviņi Alūksnes novada 5. klašu skolēni un viņu atbalstītāji – pedagogi un skolu bibliotekāri, lai cīnītos par Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības reģionālā čempiona titulu.
Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Šogad reģionālajā finālā tika pārstāvētas trīs skolas: Alūksnes pilsētas sākumskola, Alūksnes novada vidusskola un Ziemeru pamatskola.

🌺 🏆Šogad Skaļās lasīšanas uzvaras laurus plūca Kate Pilsētniece no Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. klases, kura klausītājus aizrāva ar pārliecinošu fragmenta lasījumu no Dāna Hējera grāmatas “Sacīkstes ar nāvi un citi spoku stāsti”. Tas nozīmē, ka 30. septembrī Kate dosies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur pēc norisināsies valsts mēroga Skaļās lasīšanas sacensības fināls. Tajā reģionālā čempione pārstāvēs Alūksnes novadu.

Šajā gadā skolēnus Skaļās lasīšanas sacensībām sagatavoja un atbalstīja Alūksnes pilsētas sākumskolas skolotāja Agita Līdumniece un skolas bibliotekāre Zane Drozdova, Alūksnes novada vidusskolas skolotāja Jana Solovjova un Ziemeru pamatskolas skolotāja Iluta Sustenberga.

🌺 Paldies visiem sacensību dalībniekiem, skolotājiem, vecākiem un atbalstītājiem!
Uz tikšanos Skaļās lasīšanas sacensībās nākamajā gadā!

#skaļāslasīšanassacensība
#reģionālāčempionatituls
#alūksnesnovadabibliotēka
#bērnuapkalpošanasnodaļa
#aluksne
#alūksnespilsētassākumskola