Alūksnes pilsētas bibliotēkā ciemojas Trollīšu Muminu ģimene no Somijas!

mumini2No 7. līdz 30. maijam Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ciemosies MUMINU ĢIMENE!

Mumini ir somu rakstnieces Tuves Jānsones radīta skandināvu troļļu ģimene. Mumini ir balti, apaļīgi un ļoti piemīlīgi trollīši, kurus iemīļojuši bērni visā pasaulē. Mumini ir gudri un tver dzīvi kā rotaļu, viņiem ir daudz draugu, ar kuriem tie dodas aizraujošos piedzīvojumos!

Ja arī Tev patīk Tuves Jānsones grāmatiņas par trollīti Muminu, atnāc uz bibliotēku un apskaties neparasto izstādi! Tajā skatāmas dažādas lietas ar trollīšiem: gultas veļas komplekts, spilvendrāna, dažādas krūzītes, rotaļlietas, spēles, suvenīri, grāmatiņas, medaljoni, bērnu drēbītes, pildspalvas,bloknoti un citi interesanti priekšmeti!

Šī izstāde ceļo pa visu Latviju un to jau ir paspējuši apskatīties vairāki tūkstoši bērnu dažādās Latvijas bibliotēkās!

Izstādi veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar Trollīšu autortiesību turētāju Moomin Characters, izdevniecību Schildts&Söderström un Muminu žurnāla izdevēju Egmont. Ar izstādes palīdzību Somijas institūts Igaunijā vēlas iepazīstināt Baltijas valstis ar somu kultūru. Muminu ceļojošo izstādi Somijas institūts organizē jau no 1994.gada.

7. maijā pulksten 14.00 – Muminu izstādes atklāšana, kurā piedalīsies arī Somijas vēstniece Latvijā Pirkko Hämäläinen.

Atnāc uz radošo darbnīcu, un “Gatavosimies Lieldienām” kopā!

Gatavosimies_LieldienamRīt, 16.aprīlī, plkst. 15.00 nāc uz Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļu un piedalies radošajā darbnīcā “Gatavosimies Lieldienām!”

Darbosimies ar papīru, šķērēm, līmi un krāsainiem zīmuļiem, lai radītu skaistus groziņus-olu turētājus, kuros Lieldienās varēsi glabāt savas  olu kaujās uzvarējušās, pašas stiprākās un krāsainākās olas!

Ja arī Tev ir sava ideja, kā veidot olu groziņu, Tu droši varēsi to realizēt! Taču nesatraucies, ja pagaidām nezini, kā olu turētāji veidojami! Mums ir idejas!!! Darīsim kopā!

.

.

 

Apmeklē Lasīšanas svētkus arī TU!

Programma_berni11.aprīlī tiks atzīmēti jau 13. Alūksnes un Apes novadu Grāmatu svētki. Visas dienas garumā abu novadu iedzīvotājiem un visiem citiem interesentiem būs iespēja apmeklēt dažādus pasākumus, tikšanās ar rakstniekiem, dzejniekiem un grāmatu autoriem.

Katru gadu Grāmatu svētku ietvaros tiek atzīmēti arī Lasīšanas svētki bērniem un jauniešiem, kuros mūsu jaunākajiem lasītājiem ir iespēja  satikt aizraujošu latviešu bērnu grāmatu autorus, ievērojamus dzejniekus un rakstniekus.

Grāmatu svētku noslēgumā visiem apmeklētājiem šogad būs muzikāls sveiciens no brāļiem Puncuļiem.

Laipni lūdzam ikvienu interesentu piedalīties Grāmatu svētkos!

.

 

Bibliotēkā viesosies Ronalds Briedis

Ronalds_Briedis11.aprīlī plkst. 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā viesosies dzejnieks, dramaturgs, kritiķis un tulkotājs Ronalds Briedis. Pasākums notiks Alūksnes un Apes novadu 13. Grāmatu svētku ietvaros. Tikšanos ar R. Briedi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ronalda Brieža literārie darbi publicēti visos lielākajos Latvijas literārās periodikas izdevumos, interneta portālos Latvijā un ārzemēs, kā arī iekļauti 4 antoloģijās un 9 kopkrājumos (tai skaitā angliski, ungāriski un maķedoniski).

Piešķirtie apbalvojumi: O.Vācieša prēmija 2009 par dzejoļu krājumu “Karaoke” Dzejas balva 2004 – par dzej. krāj. “Asaru gāze” Gada balva literatūrā 2004 – par spilgtāko debiju (dzej. krāj. “Asaru gāze” un luga “Lielās paslēpes”) Nacionālā lugu konkursa godalga 2003 – par lugu “Lielās paslēpes”

 Visus interesentus laipni lūdzam apmeklēt tikšanos ar Ronaldu Briedi!

Saruna ar grāmatas “Naudas laiki Latvijā” autorēm

Ducmane_NaudasLaikiAlūksnes un Apes novadu 13.Grāmatu svētku ietvaros 11.aprīlī Alūksnē viesosies grāmatas “Naudas laiki Latvijā” autores – Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja darbinieces, numismātikas speciālistes Kristīne Ducmane un Anda Ozoliņa.

Pasākums notiks Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā pulksten 11.50.

“Grāmatas autoru uzmanības centrā ir naudas vēsture Latvijā – no vissenākajiem laikiem, kad par naudu vēl izmantoja jebkuru tā laika cilvēkiem simpatizējošu tās vērtības līdzinieku, piemēram, kauri gliemežvākus, lina audumus, vara cirvjus vai pat vaļa ilkņus, rūpīgi, bet arī zinātniecēm pienācīgi analītiski un – kas īpaša vērtība! – aizraujoši – izsekojot tās vēstures pavērsieniem caur senākajām naudas sistēmām vēl Livonijas konfederācijas laikos (Rīgas feniņi bija zināmi tuvu un tālu, taču sevišķu uzmanību pelna stāstījums par skaisto Rīgā 16. gs. kalto naudu!), kā arī poļu, zviedru un krievu laikos līdz pat naudas sistēmu haosam Latvijā Pirmā pasaules kara laikā un drīz pēc tā (toreiz par Latvijas rubli mēdza ironizēt, ka tā ir naudas zīme, kuras vērtība fiksēta brīvi uz leju) līdz skaistās Latvijas nacionālās valūtas – lata – dzimšanai 1922. gada 3. augustā un tās sagrāvei padomju okupācijas laikos.” (http://www.la.lv/vertiga-lieciba-par-naudas-vesturi%E2%80%A9/)

Laipni lūdzam visus interesentus apmeklēt pasākumu!

.