Alūksnes pilsētas bibliotēka

Bērnu literatūras nodaļa

Archive for marts, 2014

Biatlons1

11. aprīlī pulksten 13.00 Alūksnes un Apes novadu 13.Grāmatu svētku ietvaros bibliotēkā viesosies biatlona treneris Intars Berkulis.

Tikšanās notiks Alūksnes pilsētas bibliotēkā, Lielā Ezera ielā 24.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzināt visu par biatlonu un Soču olimpiādi.

Laipni lūdzam visus interesentus!

.

.

 

Stila_noslepumi

11. aprīlī plkst. 13.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā stiliste Elīna Zeltiņa meitenēm atklās stila noslēpumus.

Pasākums notiks Alūksnes un Apes novadu 13.Grāmatu svētku ietvaros.

Ja arī Tu vēlies uzzināt, kā pareizi un stilīgi ģērbties un lietot dažādus aksesuārus, atnāc uz tikšanos ar stilisti Elīnu!

 

 

SCAN0001Rīt, 25. martā, plkst. 11.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā notiks stāstu pasākumu cikla “Skolas un skolēni Alūksnē laiku lokos” 2. atmiņu stāstījums. Šoreiz savās atmiņās par darba laiku Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā dalīsies latviešu valodas skolotāja, bibliotekāre IRĒNA KALNIŅA.

Pasākums notiks UNESCO LNK “Stāstu bibliotēku” tīkla ietvaros.

Aicinām visus interesentus!

.

.

 

Gramatzime_afisaLai neaizmirstos, cik tālu  grāmata izlasīta, tajā vienmēr jāieliek grāmatzīmīte! Tādēļ rīt,  20. martā, pulksten 15.00 gaidīsim visus grāmatu mīļotājus radošajā darbnīcā “Grāmatzīme Tavai grāmatai”!

Līmēsim, griezīsim, zīmēsim grāmatzīmes savām iemīļotajām grāmatām! Nāc arī TU!

.

.

.

 

SCAN0013Priecājamies, ka mūsu darbs ar Bērnu un jauniešu žūriju 2013. gadā ir atzinīgi novērtēts! Par to sakām lielu paldies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centram. Prieks censties arī turpmāk!

Ar nepacietību gaidām jaunās, 2014.gada, Bērnu un jauniešu žūrijas sākšanos!

 .

 

.

 

Gulsina_afisaNo 18.marta līdz 30.aprīlim Bērnu literatūras nodaļā būs skatāma alūksnietes Guļsinas Razmislovas akrila gleznu un akvareļu izstāde.

Izstādes atklāšana – 18.martā plkst. 16.00.

G.Razmislova ir arī akvarelistu studijas “AQUA” dalībniece. Gleznot sākusi 2010.gadā. Visvairāk māksliniecei patīk gleznot ziedus, taču ir arī dabas ainavu gleznojumi un klusā daba.
Visus interesentus laipni lūdzam apmeklēt izstādi!
.
.

Slaids32Sadarbībā ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas bibliotēku ir tapis interaktīvs materiāls – bibliotekārā stunda par Latvijas Nacionālās Bibliotēkas Bērnu literatūras centra rīkoto domrakstu konkursu “Kā atmodināt Saulcerīti”. Prezentācijas tapšana bija AVĢ bibliotekāres Maijas Bērzabindes iniciatīva. Šis projekts veidots ar mērķi pēc iespējas saprotamāk un interesantāk skolēniem piedāvāt piedalīties domrakstu konkursā.

Prezentācijā skolēniem saistošā veidā izskaidrots konkursa mērķis un uzdevumi, iespējamie ieguvumi, tajā piedaloties, arī tas, kā Rainis “Zelta zirgā” atainojis Saulcerīti, Antiņu, Stikla kalnu. Tiek skaidroti arī dažādi simboli labākai tēmas izpratnei. Lai bibliotekārā stunda skolēniem būtu vēl interesantāka, prezentāciju vada paši skolēni – Daniela Dobrovoļska, Nauris Kristofers Gailītis, Amanda Petkeviča un Roberts Lodziņš. 

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā šis materiāls jau ir nodemonstrēts vairākām klasēm. Ja nepieciešams, materiālu ir iespējams demonstrēt arī citās skolās un bibliotēkās gan Alūksnē, gan novadā. Lūdzu, sazinieties ar mums, lai vienotos par laiku un vietu!

Bērnu literatūras nodaļa ( 64322196)

 zane.drozdova@aluksne.lv, dzidra.bauere@aluksne.lv