Alūksnes pilsētas bibliotēka

Bērnu literatūras nodaļa

Archive for the ‘Skolēnu jaunrade’ Category

Bibl_peluks_konk

Uzdevums TEV! Izdomā stāstu par to, kā bibliotēkā nonācis pelēns un kā viņu varētu saukt! Uzraksti uz lapiņas un līdz 12.februārim iemet speciālā kastītē bērnu literatūras nodaļā! Veiksmīgāko ideju autoriem – balvas!

Dzejas_kAtzīmējot Alūksnes pilsētas 95 gadu jubileju, Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa aicina visus radošos bērnus un jauniešus piedalīties patriotiskās dzejas konkursā “Manai pilsētai”.

Konkurss norisināsies visas vasaras garumā – no 1.jūnija līdz pat 1.septembrim. Tā mērķis – veicināt Alūksnes novada bērnu un jauniešu literāro jaunradi un lokālpatriotisma jūtu nostiprināšanos, kā arī  mudināt saskatīt, novērtēt un izteikt dzejā jūtas, iespaidus un atmiņas par savu pilsētu Alūksni.

Konkursa darbus vērtēs Alūksnes pilsētas bibliotēkas izveidota žūrija, un labāko darbiņu autori saņems balvas, galvenā no tām – brauciens ar plostu pa Alūksnes ezeru 10.septembrī Dzejas dienu laikā. Labākie darbiņi tiks publicēti arī vietējos laikrakstos (“Malienas Ziņas” un “Alūksnes Ziņas”).

Konkursā drīkst piedalīties ikviens, kurš nav vecāks par 18 gadiem. Darbiņi, norādot vārdu, uzvārdu, skolu, klasi un tālruņa numuru, iesniedzami Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā vai nosūtāmi uz kādu no šiem e-pastiem – dzidra.bauere@aluksne.lv, zane.drozdova@aluksne.lv.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Bērnu literatūras nodaļā, nodaļas blogā www.berni.albibl.lv, kā arī draugiem.lv lapā http://www.draugiem.lv/berni.albibl/.

NOLIKUMS

Bibliotēkas spoks. III daļa.

Nov-20-2014 By Zane Drozdova

Spoku_st3

Bibliotēkas spoks. II daļa.

Nov-4-2014 By Zane Drozdova

Spoku_St_Dainis2

Dienas labākais spoku stāsts.

Okt-31-2014 By Zane Drozdova

Bibl_spoks

Noteikts dienas labākais spoku stāsts!

Okt-31-2014 By Zane Drozdova

Halloween_Ghost_with_Pumpkin_PNG_PictureAlūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā šodien tika atzīmēts Hellovīns: katrs bibliotēkas apmeklētājs tika aicināts pastāstīt spoku stāstu.

Tika stāstīti dažādi stāsti: gari, īsi, pašsacerēti, kādreiz grāmatās izlasīti un pat reāli piedzīvoti! Spoku stāstu stāstītājiem bija arī nelielas balviņas.

Visgarāko pašsacerēto spoku stāstu mums pastāstīja Dainis Rižkins (E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 9.a klases skolnieks).  Dainis nācienam uz bibliotēku šodien bija īpaši gatavojies – stāsts jau mājās tika uzrakstīts vairāku burtnīcas lappušu garumā. Mums Daiņa stāsts ļoti patika, tāpēc nolēmām to publicēt arī blogā!

.

.

 

Slaids32Sadarbībā ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas bibliotēku ir tapis interaktīvs materiāls – bibliotekārā stunda par Latvijas Nacionālās Bibliotēkas Bērnu literatūras centra rīkoto domrakstu konkursu “Kā atmodināt Saulcerīti”. Prezentācijas tapšana bija AVĢ bibliotekāres Maijas Bērzabindes iniciatīva. Šis projekts veidots ar mērķi pēc iespējas saprotamāk un interesantāk skolēniem piedāvāt piedalīties domrakstu konkursā.

Prezentācijā skolēniem saistošā veidā izskaidrots konkursa mērķis un uzdevumi, iespējamie ieguvumi, tajā piedaloties, arī tas, kā Rainis “Zelta zirgā” atainojis Saulcerīti, Antiņu, Stikla kalnu. Tiek skaidroti arī dažādi simboli labākai tēmas izpratnei. Lai bibliotekārā stunda skolēniem būtu vēl interesantāka, prezentāciju vada paši skolēni – Daniela Dobrovoļska, Nauris Kristofers Gailītis, Amanda Petkeviča un Roberts Lodziņš. 

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā šis materiāls jau ir nodemonstrēts vairākām klasēm. Ja nepieciešams, materiālu ir iespējams demonstrēt arī citās skolās un bibliotēkās gan Alūksnē, gan novadā. Lūdzu, sazinieties ar mums, lai vienotos par laiku un vietu!

Bērnu literatūras nodaļa ( 64322196)

 zane.drozdova@aluksne.lv, dzidra.bauere@aluksne.lv

 

page0001

Konkursu rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs sadarbībā ar Latvijas skolām un bibliotēkām. Tā mērķauditorija – Bērnu un jauniešu 2013 žūrijas eksperti vecumā no 10 līdz 14 gadiem.

 

Konkurss tiek rīkots ar mērķi dot dalībniekiem iespēju piedzīvot Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas svētkus, radīt plašāku publicitāti jaunajai Nacionālās bibliotēkas ēkai, bērnu literatūrai, lasošajiem bērniem un lasīšanai kā ģimenes vērtībai, kopīgi atspēkot aizspriedumu, ka „bērni mūsdienās vairs nelasa”.

Domraksti tiks vērtēti 2 kārtās. 1.kārtā darbiņus izskatīs vietējās bibliotēkās un skolās, labākos iesūtot vērtēšanai 2.kārtā, kad Alūksnes pilsētas bibliotēkā žūrija atlasīs pašus labākos un nosūtīs uz LNB. Tā kā 2014.gads ir īpašs ar to, ka Latvija būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, tad 2000 labāko domrakstu autoriem 8. septembrī Eiropas kultūras galvaspilsētas  programmas ietvaros paredzēts karnevāla gājiens pašgatavotās maskās uz jauno Nacionālās bibliotēkas ēku – Gaismas pili.

 

Konkursa dalībnieki tiek aicināti radīt jaunu leģendu par Stikla kalnu, Saulcerīti, Gaismaspili, Antiņu un viņa brāļiem.

 

Kam tiks pievērsta īpaša uzmanība? Tam, lai darbiņi ir atbilstoši dotajam uzdevumam, ir oriģināli un uzrakstīti literāri un gramatiski pareizi. Vēlamais domraksta apjoms – ne vairāk par 500 vārdiem (viena A4 formāta lapa)

Darbu izpildes termiņš 1. kārtā – 4.aprīlis.

 

Sīkāk ar konkursa nolikumu var iepazīties Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā!

 

.

 

Piedalies bloga veidošanā arī TU!

Apr-13-2013 By Zane Drozdova
 coffe_book  

Ja Tev patīk lasīt grāmatas un par izlasītajām grāmatām Tev ir savs viedoklis, – uzraksti atsauksmi, un mēs to ar Tavu vārdu un uzvārdu publicēsim Bērnu literatūras nodaļas blogā! Un varbūt kāds, izlasot šo atsauksmi, paņems un izlasīs tieši Tavu ieteikto grāmatu!

Lai kļūtu par vienu no bloga veidotājiem (autoriem), atnāc pie mums uz bibliotēku un piesakies!