Alūksnes pilsētas bibliotēka

Bērnu literatūras nodaļa

Archive for the ‘Uncategorized’ Category

Atnāc uz radošo darbnīcu arī Tu!

Dec-12-2017 By Zane Drozdova

Z-svetki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

………..

 

 

 

 

250px-MumintrollNāc uz bibliotēku un izvēlies jautrākos Muminu piedzīvojumus!

Suņu meitene Džaza aicina lasīt…

Feb-2-2017 By Agrita Nagle

 

Dzzaza_0902_2102

lasīsim kopā!:)

11.oktobrī gaidām ciemos sunīti Džazu!

Okt-10-2016 By Agrita Nagle

14066289_162466787523523_2712254070310825425_o (002)

Martas_pertikisi_jpg

No 1. līdz 26.februārim Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā būs skatāma alūksnietes Martas Kubiļus darināto rotaļlietu – pērtiķēnu izstāde.

Laipni lūdzam!

 .

.

.

.

.

.

.

.

,

,

,

 

 .

 

BZ15_nosl_pas

Visu gadu žūrijas eksperti čakli lasīja un vērtēja Bērnu žūrijas grāmatas, tādēļ mēs, bibliotēkas darbinieces, 28.janvārī plkst. 14.00 gaidīsim pašus čaklākos lasītājus (1.- 4.klašu skolēnus ) uz žūrijas noslēguma pasākumu bibliotēkā. 

Pasākumā būs iespēja minēt mīklas un pildīt dažādus uzdevumus par Bērnu žūrijas 2015 grāmatām. Uz lielā ekrāna tiks demonstrēta pārsteiguma filmiņa, bet noslēgumā bērni saņems lasot nopelnītās balviņas.

Sekotaju_konk

Slaids32Sadarbībā ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas bibliotēku ir tapis interaktīvs materiāls – bibliotekārā stunda par Latvijas Nacionālās Bibliotēkas Bērnu literatūras centra rīkoto domrakstu konkursu “Kā atmodināt Saulcerīti”. Prezentācijas tapšana bija AVĢ bibliotekāres Maijas Bērzabindes iniciatīva. Šis projekts veidots ar mērķi pēc iespējas saprotamāk un interesantāk skolēniem piedāvāt piedalīties domrakstu konkursā.

Prezentācijā skolēniem saistošā veidā izskaidrots konkursa mērķis un uzdevumi, iespējamie ieguvumi, tajā piedaloties, arī tas, kā Rainis “Zelta zirgā” atainojis Saulcerīti, Antiņu, Stikla kalnu. Tiek skaidroti arī dažādi simboli labākai tēmas izpratnei. Lai bibliotekārā stunda skolēniem būtu vēl interesantāka, prezentāciju vada paši skolēni – Daniela Dobrovoļska, Nauris Kristofers Gailītis, Amanda Petkeviča un Roberts Lodziņš. 

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā šis materiāls jau ir nodemonstrēts vairākām klasēm. Ja nepieciešams, materiālu ir iespējams demonstrēt arī citās skolās un bibliotēkās gan Alūksnē, gan novadā. Lūdzu, sazinieties ar mums, lai vienotos par laiku un vietu!

Bērnu literatūras nodaļa ( 64322196)

 zane.drozdova@aluksne.lv, dzidra.bauere@aluksne.lv

 

Literati_afisa12. februārī plkst. 13.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa jau otro reizi organizēs Jauno literātu tikšanos. Šoreiz – Valentīndienas noskaņā!

Mīļi gaidīsim visus rakstošos jauniešus!

.

.

.

 

 mieczyk_wielkokwiatowy_dandy_gladiolus_hybridus_01      

 

          Vai jūs zināt?

    Vai jūs zināt, kādas puķes
    Rudenī visskaistākās?
    Ja jūs zināt, ļoti lūdzu,
    Vārdā nosauciet man tās!

    Bet es zinu! Tētis teica:
    Skaistākās tās puķes šķiet,
    Kuras pirmā skolas dienā
    Skolas bērniem rokās zied!

                    /Jāzeps Osmanis/